Navigace: Články Příslušenství dýmky Šlauch (Hadice) vodní dýmky
Decrease font size  Default font size  Increase font size 

Šlauch (Hadice) vodní dýmky

25 Listopad 2011

Šlauch vodní dýmky má podobu hadice, kterou kuřák nasává kouř z dýmky, a napojuje se na její tělo. Samotný šlauch pro vodní dýmky se skládá se ze samotné hadice a dvou koncovek, z nichž jedna se zasazuje do vodní dýmky a druhou si kuřák vkládá do úst.

Běžné, klasické šlauchy pro vodní dýmky

Tyto typ šlauchu bývá součástí balení každé vodní dýmky. Jako materiál na výrobu šlauchu pro vodní dýmky bývá nejčastěji používán papírobtočeny kovovou pružinou a obalený textilií, či umělou kůží. Může být však vyrobený taky z PVC či tradičně z velbloudí kůže.

Koncovky šlauchu jsou obvykle nejčastěji z tvrdého dřeva s kovovým náustkem. Nejsou však vyjímkou koncovky šlauchů z plastu či lehkého kovu. Každý výrobce vodních dýmek má svůj vlastní typický tvar a zpracování.

Většina běžně dodávaných šlauchů nejsou vymyvatelné vodou. Pokud se voda dostane do šlauchu, můžeme ho vyhodit, neboť voda zapříčíní korozi drátu a rozmočí papír, který následně naboptná a ucpe šlauch.

Hadice - šlauch pro vodní dýmky   Hadice - šlauch pro vodní dýmky červený  Šlauch pro vodní dýmky King Hookah  Šlauch pro vodní dýmky TopMark

Vnitřní materiál šlauchu má mimojiné vliv na chuť tabáku, jelikož se v něm zachytávají částečky kouře a jen některé druhy šlauchů se dají uvnitř čistit vodou tzv. proplachovatelné šlauchy.

Šlauchy se vhodné po každém kouření vyvětrat nebo alespoň profouknout aby se vě šlauchu neusazovala chuť tabáku a nečistoty. Šlauch je dobré čas od času vyměnit, zpravidla se šlaucm mění jednou za rok při intenzivnějším kouření.

Ceny těchto běžnáých klasických papírových šlauchů se pohybují od 100 po 500 kč podle typu a výrobce.

Hadice (šlauchy) pro vodní dýmky typu Kobra (Cobra)

Šlauch pro vodní dýmky - Kobra             Šlauch pro vodní dýmky - Kobra tygrovaná Luxusní šlauch Kobra černá Luxusní šlauch Kobra červená

Valná většina šlauchů Kobra je vymyvatelná vodou, neplatí však pro čínské kopie, ale co je hlavní, hlavice těchto šlauchů jsou z materiálu podobné moduritu a mají tvar různých zvířat. Nejčastěji se setkáváme s typem šlauch kobra, ještěrka (Lizard) či drak, který se na českém trhu doposud objevuje velice zřítka.

Šamotný šlauch cobra je perfektně zpracovaný s imitací kůže. Cenově se tyto šlauchy pohybují od nějakých 250,- do 400,- Kč, podle velikosti a dodavatele.

Šlauchy z velbloudí kůže.

Šlauch z velbloudí kůžeVšobecně se tvrdí že, se jedná o bezkonkurenčně nejlepší co si můžete k vodní dýmce dopřát. Tyto typy kvalitních šlauchů jsou vyrobeny z velbloudí kůže, která má vlastnosti neovoňovat šlauch příchutí. Pachuť tabáku ze šlauchu téměř nepoznáte ani po intenzivním kouření.

Tyto šlauchy z velbloudí kůže jsou velmi rozšířené v arabských zemích, kde také byly vynalezeny. Jejich typický dlouhý tvar hlavice je velmi příjemný ke kouření.

Šlauchy z velbloudí kůže

Velmi často jsou šlauchy z velbloudí kůže luxusně zdobené pro potěchu oka. Bohužel ale ani tyto šlauchy nejsou vymyvatelné vodou. Na trhu se však často setkáte s různými imatecemi a napodobeninamy těchto luxusních šlauchů.

Dostupnost šlauchů z velbloudí kůže je u nás velmi obtížná. Nejčastěji to jsou kusy dovezené z orientálních zemí a jejich majitelé si je patřičně cení. V arabských zemích je však cena srovnatelná s cenami proplachovatelných šlauchů.

Jednorázové šlauchyJednorázový šlauch pro vodní dýmky

Jak už samotný název napovídá – levná varianta šlauchu jehož cena se pohybuje do 50kč.

Jednorázový šlauch je v principu plastová jednoduchá hadička, na jedno, nebo pár použití.

Jednorázové hadice pe prodávají jako hygienická náhrada samotného šlauchu. Doporučuji jen pro případ nouze.

Údržba hadice (šlauchu)

Variantou pro udržbu šlauchu, který nelze proplachovat, jé důkladné profukování před i po kouření. Občas je vhodné poklepáním o tvrdý předmět uvolnit usazené nečistoty uvnitř hadice a následně vyfouknout z šlauchu pryč.

Hygienické náustky pro vodní dýmky

Háustky pro vodní dýmky   Náustky pro vodní dýmky  Náustky pro vodní dýmky barevné

Hygienické náustky jsou převážně z plastu a nasují se na kovový náustek šlauchu, nebo vkládají do otvoru koncovky šlauchu.

Nabídka z různých typů šlauchů.

zdroj: wikipedia.net; zdroj: aladin-shop.cz

 

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba:
Pondělí  : 12 - 18 hod
  Úterý   :  ZAVŘENO 
 Středa  : 12 - 18 hod
 Čtvrtek :   ZAVŘENO
  Pátek   : 12 - 18 hod

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Rychlý kontakt
telefon +420 604 917892
zprava zaslat rychlý dotaz
registrace  registrace nového účtu
key  přihlásit se

Novinky ve zboží

Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Spearmint
Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Spearmint
Cena: 229,- Kč

Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Cooling
Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Cooling
Cena: 229,- Kč

Náustek na krk Moze Tip Gold modrá
Náustek na krk Moze Tip Gold modrá
Cena: 359,- Kč

Náhodné zboží

Vodní dýmka Wandy Hookah Elements Mini Water
Vodní dýmka Wandy Hookah Elements Mini Water
2 890,- Kč : Sleva: 290,- Kč
Cena: 2 600,- Kč

Ochranná mřížka na elektrický žhavič 18 cm Nisha
Ochranná mřížka na elektrický žhavič 18 cm Nisha
Cena: 109,- Kč

Kleště Tortuga Galeon stříbrná 21 cm
Kleště Tortuga Galeon stříbrná 21 cm
Cena: 219,- Kč