Navigace: Tipy - články - novinky Články a novinky Návod jak vybrat vodní dýmku
Decrease font size  Default font size  Increase font size 
Prodej vodních dýmek Aladin-Shop - Vodní dýmky Tabáky

Návod jak vybrat vodní dýmku

Vodní dýmky tabáky - články
Napsal uživatel Admin   
15 Listopad 2012

Vodní dýmka Aladin Loop 54 tyrkysováPosledních pár let se prodej vodních dýmek na našem trhu stal vidinou rychlého a snadného zbohatnutí. Není divu, že u málokterého zboží se vynořilo tolik nových prodejců, kteří často neví ani co prodávají a jak zákazníkům poradit v případě nestandardních komplikací. Velké množství internetových obchodů, kteří se tváří jako velké firmy ve skutečnosti ani nemají vlastní sklady a nabízené zboží rovnou přeposílají od velkoobchodů.

Takovéto e-shopy kolikrát v praxi ani přesně neví jak tato vodní dýmka ve skutečnosti vypadá. Náš internetový obchod Vodní dýmky Tabáky.cz (dríve Aladin-Shop.cz) je na trhu od roku 2006 a od roku 2007-2012 měl kamennou pobočku v Praze kde jsme úzce spolupracovali se zákazníky. Aktualně vlastníme sklady, ze kterých zboží odesíláme k zákazníkům.

Při výběru vodní dýmky je u nás k dispozici nabídka od firem Sahara Smoke, Aladin, Top Mark, Mya, Mitsuba, King Hookah, SheeCool, Remo, Kaya, Al Fakher, Khalebbo, Khalil Mamoon, Narikela, Dutch, Dreamliner

Pokusíme se Vám poradit jak postupovat při výběru vodní dýmky.

1) Mezi první rozhodnutí patří velikost vodní dýmky. Vodní dýmky může jednoduše rozdělit mezi mini, malé, střední a velké.

 • Mini vodní dýmky - tyto vodní dýmky se spíše hodí jako dekorace do bytu, nebo hezký suvenýr. I když se z těchto dýmek dá kouřit, kvalita dýmu je velmi špatná (dým se nedostatečně ochlazuje, méně se očišťuje a většinou bývá mírně štiplavý)
 • Malé vodní dýmky - do kategorie malých dýmek řadíme velikosti do cca 54 cm. Jedná se o kategorii velikostí dýmek nejprodávanějších. Tyto dýmky jsou již skvělým kompromisem mezi kvalitním dýmem, nízkou cenou a v neposlední řadě dobrou skladností pro přenášení.
 • Střední vodní dýmky - střední velikosti se stále ještě dají dobře přenášet ale manipulace je již složitější, větší objem vody ve váze dýmce přidává na kvalitě ale i na celkové stabilitě. Tyto velikosti zákaznízi rádi zvolí pokud dýmku používají především doma a občas jí převezou třeba na pobavení s přáteli.
 • Velké vodní dýmky - tato velikost vodních dýmek se již moc dobře nehodí na přenášení, jsou zbytečně těžké a zabírají hodně místa. Velké vodní dýmky jsou velmi vhodné jako praktická dekorace do bytu. Bývají velmi stabilní a někteří výrobci k nim dávají i tarbuš.

Teď už záleží jenom na Vašem rozhodnutí, jestli si vyberete malou, střední nebo velkou vodní dýmku. Ovlivnit Vaši volbu může cena, prostor, kde budete kouřit nebo vzhled dýmky. Větší dýmky (do určité velikosti ) jsou lepší s hlediska stability, množství vody, která filtruje a ochlauije kouř a délce trasy kouře. Ale i malé a střední dýmky mohou splnit Váž zážitek.

2) Jedním z důležitých kriterií při výběru vodní dýmky je nabídka náhradních dílů. Těžko budete po rozbití vázy zpětně shánět náhradního dílu k dýmce, která se na trh dováží bez náhradních dílů.

 • mezi nejčastějí potřebné náhradní díly patří korunka, váza, šlauch, a kulička z ventilků. Korunky bývají často dost kompatibilní, tudíž (kromě atypických dýmek) je korunka k dispozici pro většinu nabízených dýmek. Stějně tak šlauch bývá kompatibilní pro různé velikosti i výrobce dýmek, a u většiny dýmek bývá k dispozici. Složitější to bývá s vázou, neboť vázy se vyrábí v různých provedení spojení s tělem (pomocí závitu, bajonetu, nebo zasunutím).

3) Dalším faktorem ovlivňující koupi vodní dýmky může být její stabilita. Vodní dýmky s větší základnou vázy, bývají stabilnější a praktičtější pro kouření. Občas se může stát že v průběhu kouření někdo nešťastnou náhodou zatahá za šlauch. Vázy se stabilnější základnou mají větší šanci nepřevrhnout se.

4) V neposlední řadě určitě dejte na vzhled. Veškeré rady ohledně velikosti a stability budou k ničemu pokud se Vám vodní dýmka nebude líbit. Vodní dýmka má být především pro zpříjemnéní chvil a navození dobré atmosféry, třebaže z praktického hlediska nebude právě tou nejideálnější.

Co všechno by měla vodní dýmka obsahovat a co je důležité dokoupit.

Všechny námi nabízené vodní dýmky, již mají od výroby tyto součásti.vaza-vodni-dymky-aladin-tree-18-04

Příslušenství pouze u některých modelů a značek

 • Štětka na čištění vázy
 • Štětka na čištění těla
 • Tarbuš (závětří)
 • Sítko (náhrada za alobal)
 • Náustky

Veškeré příslušenství, které daná dýmka obsahuje je vždy popsáno u konkrétního typu dýmky.

Co vše je tedy potřeba obstarat, dokoupit aby bylo možno vodní dýmku použít ?

 • Tabák, minerální kamínky, perly, gely, pasty - pro provoz vodní dýmky je třeba ještě vybrat tabák, nebo jinou beznikotinovou náhradu (bylinný tabák, minerální kamínky nebo perly)
 • Uhlíky - uhlíky rychlozápalné nebo nerychlozápalné. Jaké uhlíky se hodí právě vašim potřebám naleznete v našem článku " Uhlíky pro vodní dýmky - výhody a nevýhody" 
 • Chladnou vodu - vázu naplníme chladnou vodou z vodovodu.
 • Alobal (folie na korunku) - stačí kuchyňský nebo z naší nabídky alobalů.

Doufáme že Vám tento návod alespoň částečně pomohl s výběrem vodní dýmky, pokud budete mít další informace, neváhejte nás kontaktovat " kontakt"

 

Co by jste si měli překontrolovat před uvedením vodní dýmky do provozu.

1.    Prověřování šlauchu neboli hadice vodní dýmky. Hadice musí jít profouknout bez větší námahy. (Při prvním profukování vyfukujte vzduch pryč z šlauchu od výroby mohou ve šlauchu zůstat částečky při frézování násad). Šlauch musí těsnit, což lehce vyzkoušíte, když jeden konec ucpete a do šlauchu fouknete. Vzduch ze šlauchu by neměl nikudy utíkat.
2.    Dále bychom měli prověřit těsnění. Nejčastěji jsou u vodní dýmky 2 těsnění, těsnění mezi šlauchem a tělem a těsnění mezi korunkou a tělem. Bez těchto těsnění, nebude dýmka nikdy pořádně fungovat. Ověření správné funkce těsnění docílíte jednoduše po sestavení vodní dýmky a to tak, že zakryjete korunku dlaní a potáhnete ze šlachu. Na ruce by jste měli cítit podtlak a němeli by jste nasávat žádný vzduch. (Někdy může být chyby s přisáváním falešného vzduchu i chybou na těle dýmky – špatný svár, prasklina na těle).
3.    Další důležitou součástí vodní dýmky je korunka, někdy se stává, že má ucpané dírky již od výroby (převážně u levnějších výrobců vodních dýmek to bývá velmi často ). Dobrá korunka by měla mít minimálně čtyři dírky, nejčastěji bývá pět. Ve špatné korunce nedochází k rovnoměrnému spalování tabáku. Korunek je na trhu již celá řada, vždy je však důležité aby vzduch korunkou rovnoměrně procházel.
4.    Váza neboli karafa – různé názvy pro stejnou věc. Váza vodní dýmky, zde se dívejte na stabilitu a kvalitu provedení, případně praskliny a větší bubliny ve váze. (Zase platí pravidlo u levnějších vodních dýmek musíte některé drobné nedostatky akceptovat, občas i malba u těchto levných dýmek lze poškodit třeba rýpnutím.)
5.    Tělo vodní dýmky by nemělo mít žádné praskliny ani mechanické vady. Tělo vyzkoušíme při otestování těsnění.

 

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba:
Pondělí  : 10 - 18 hod
  Úterý   : 10 - 18 hod
 Středa  : 10 - 18 hod
 Čtvrtek : 10 - 18 hod
  Pátek   : 10 - 18 hod

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Cena dopravy

Vše zboží skladem

Rychlý kontakt
telefon +420 604 917892
zpravazaslat rychlý dotaz
přihlášenípřihlásit se

Novinky ve zboží

Tabák Fumari Purple Crush 100 g
Tabák Fumari Purple Crush 100 g
Cena: 615,- Kč
Tabák Fumari Wild Beach 100 g
Tabák Fumari Wild Beach 100 g
Cena: 615,- Kč
Tabák True Passion Vaya Blue 50 g
Tabák True Passion Vaya Blue 50 g
Cena: 249,- Kč

Náhodné zboží

Minerální kamínky Ice Rockz Passion 120 g
Minerální kamínky Ice Rockz Passion 120 g
Cena: 105,- Kč
Dárková sada Remo AT172 drtička, šlukovka, sítka
Dárková sada Remo AT172 drtička, šlukovka, sítka
Cena: 219,- Kč
Čisticí prostředek Limpuro Air Fresh 250 g
Čisticí prostředek Limpuro Air Fresh 250 g
Cena: 119,- Kč


 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.