Navigace: Informace pro Vás Reklamace zboží
Decrease font size  Default font size  Increase font size 

Reklamace zboží

Naším cílem je dodávat Vám zboží v té nejlepší kvalitě. Pokud se ovšem přece jen stane, že při obdržení zásilky zjistíte nějakou vadu, máte možnost zboží reklamovat. I když je procento reklamací mizivé, je dobré vědět, že je v našem zájmu všechny reklamace řešit co nejrychleji, takže se nemusíte obávat, že byste na vyřízení čekali déle než je nutné.

Záruka začíná běžet dnem převzetí výrobku spotřebitelem. Na zboží je poskytována záruka 24 měsíců. Prodejce odpovídá za všechny vady výrobku, které má zboží při převzetí kupujícím nebo které se objeví v průběhu záruční doby. Nevztahuje se pak na vady způsobené nevhodný a nešetrným zacházením nebo mechanickým poškozením.

Postup reklamace

Pokud chce kupující reklamovat zboží koupené v internetovém obchodě www.vodnidymkytabaky.cz, doporučujeme oznámit tuto skutečnost neprodleně e-mailem či telefonicky. Reklamační formulář je možné stáhnout na konci stránky nebo o něj požádat. Vyplněný formulář by měl obsahovat: jméno kupujícího, adresu, telefon, e-mail, číslo objednávky, číslo daňového dokladu, podrobný popis závady a popis toho, jak závada vznikla. Převzaté zboží bude testováno pouze na uvedenou závadu. Zaslání tohoto dokumentu výrazně usnadní identifikaci zásilky a rychlejší vyřízení požadavku. Zásilky, u nichž není patrné, proč k nám byly zaslány, budou vráceny odesilateli.

Zboží je vhodné zasílat v originálním obalu nebo vyhovujícím přepravním obalu, protože prodávající neručí za případné mechanické poškození před přijetím zboží. Při zaslání zboží k reklamaci nemá kupující nárok na náhradu nákladů spojených s vyřízením reklamace a současně ani prodávající nemá nárok na náhradu nákladů, které vznikly na jeho straně (pokud se ze strany spotřebitele nejednalo např. o opakovanou bezdůvodnou reklamaci, u níž se již dá dovozovat, že se z jeho strany jednalo o zneužití práv spotřebitele).

Jak přesně postupovat při reklamaci?

  • Důvod k reklamaci

Přesvědčte se, zda je zboží skutečně nefunkční či vadné, zda je vada výrobního charakteru. Přečtěte si návod k použití a ujistěte se, že se skutečně jedná o výrobní vadu nikoliv o vadu způsobenou nevhodným používáním.

  • Oznámení o reklamaci

Reklamaci můžete uplatnit telefonicky či e-mailem. Stáhněte a vyplňte reklamační formulář. Vyplněný formulář by měl obsahovat: jméno kupujícího, adresu, telefon, e-mail, číslo objednávky, číslo dokladu, podrobný popis závady a popis toho, jak závada vznikla. Převzaté zboží bude testováno pouze na uvedenou závadu.

  • Odeslání výrobku k reklamaci

Výrobek odešlete přepravní společností. Zaslané zboží by mělo být kompletní a dostatečně zabalené a zabezpečené proti poškození při přepravě dle požadavků přepravce. Odeslaná zásilka by měla obsahovat oznámení o závadách (reklamační protokol) a kopii daňového dokladu. Reklamace zasílejte na adresu uvedenou v reklamačním formuláři, nebo zaneste osobně do kamenného obchodu.

  • Řešení reklamace

Lhůta pro vyřízení reklamace je dle zákona č. 634/1992 Sb. třicetidenní. Zákazníkům vycházíme maximálně vstříc a snažíme se reklamace řešit co nejrychleji a ve prospěch zákazníka, pokud jsou oprávněné. Oprávněnost reklamace řeší kompetentní osoby. Na reklamaci se můžete e-mailem i telefonicky kdykoli informovat.

Kupující má právo na dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze věci nepřiměřené. Pokud se vada týká pouze součásti věci, může kupující požadovat jen výměnu součásti; není-li to možné, může odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení kupní ceny v plné výši. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má kupující právo na bezplatné odstranění vady.

Neodstoupí-li kupující od smlouvy nebo neuplatní-li právo na dodání nového zboží bez vad, na výměnu jeho součásti nebo na opravu, může požadovat přiměřenou slevu z kupní ceny. Kupující má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat nové zboží bez vad, vyměnit jeho součást nebo zboží opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené době nebo že by zjednání nápravy spotřebiteli působilo značné obtíže.

Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.

Reklamace vzniklé v průběhu přepravy

Prodávající dodává zboží nepoškozené, tj. v okamžiku zabalení je zboží bez poškození, tj. není prasklé ani deformované či jinak poškozené. Pokud dojde k deformaci či prasknutí zboží či jinému poškození, dochází k němu z důvodu nešetrné manipulace dopravcem, ačkoliv poškození nemusí být patrné na obalu balíku. Proti tomuto poškození je dopravce pojištěn.

Kupující je povinen zkontrolovat zásilku, není-li viditelně poškozena nebo poničena. Kupující je oprávněn odmítnout převzetí zboží od přepravce, které je zjevně poškozeno, nebo je zjevně poškozen značným způsobem přepravní obal, což vyvolává důvodnou domněnku, že zboží uvnitř je poškozeno (platí i pro případy, kdy je na obalu patrné, že byl vystaven působení nepřízně počasí nebo vody).  O důvodech odmítnutí převzetí zboží je třeba sepsat protokol s pracovníkem pošty nebo kurýrní služby, je vhodné poškození zásulky vyfotografovat.

Zjistí-li kupující, že zboží je poškozeno (prasklé, deformované či jinak zničené) nebo, že je balík viditelně poškozený, je povinen tuto vadu uplatnit do 48 hodin u dopravce dle podmínek uvedených dopravcem a informovat o tomto prodávajícího.

Pokud kupující převezme zboží přesto, že je poškozený jeho obal, neodpovídá prodávající za vady zboží, které vznikly při porušení přepravního obalu.

 

 

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba:
Pondělí  : 12 - 18 hod
  Úterý   :  ZAVŘENO 
 Středa  : 12 - 18 hod
 Čtvrtek :   ZAVŘENO
  Pátek   : 12 - 18 hod

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Rychlý kontakt
telefon +420 604 917892
zprava zaslat rychlý dotaz
registrace  registrace nového účtu
key  přihlásit se

Novinky ve zboží

Čajová směs Chabacco Pomegrenate 50 g
Čajová směs Chabacco Pomegrenate 50 g
Cena: 339,- Kč

Čajová směs Chabacco Pomalo 50 g
Čajová směs Chabacco Pomalo 50 g
Cena: 339,- Kč

Čajová směs Chabacco Limon Lyme 50 g
Čajová směs Chabacco Limon Lyme 50 g
Cena: 339,- Kč

Náhodné zboží

Korunka Saphire No.5 Classic Blue
Korunka Saphire No.5 Classic Blue
Cena: 430,- Kč

Korunka pro vodní dýmky HC Mikro Phunnel modrá
Korunka pro vodní dýmky HC Mikro Phunnel modrá
Cena: 159,- Kč

Čajová směs Chabacco Blueberri Mnt 50 g
Čajová směs Chabacco Blueberri Mnt 50 g
Cena: 339,- Kč 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.