Navigace: Články Příprava vodní dýmky

Příprava vodní dýmky

Array Tisk Array  Email
Napsal uživatel Admin   
12 Leden 2011

aladin-shop018.jpg Podrobná příprava vodní dýmky, postup a složení.

Příprava vodní dýmky je záležitostí několika minut. Jestliže chcete, aby vaše vodní dýmka byla dobrá, musíte jí připravit velmi pečlivě a při přípravě nijak nepospíchat. Zkušenému kuřákovi trvá příprava vodní dýmky klidně i více jak 10 minut.

Pořadí bodů při přípravě vodní dýmky lze samozřejmě individuálně změnit. Každý si jistě velmi rychle najde svůj systém přípravy.

Příprava vodní dýmky je vesměs stejná ať se jedná o levné vodní dýmky, nebo o nějaké výstavní luxusní vodní dýmky.

Postup přípravy vodní dýmky

Jeden z postupů jak správně připravit vodní dýmku vám zde popíšeme.

Složení vodní dýmky.

 • Nejprve nalijte do vázy chladnou vodu, tak aby sahala 2-3 cm nad hlavní trubku.
 • Dále zasaďte kovové tělo vodní dýmky do vázy. Pokud je tělo vodní dýmky ve váze volné, můžete použít například elektrikářskou izolační pásku a  těsnění několikrát obmotat - tělo musí sedět ve váze pevně, aby spojem nenasával vzduchz okolí. Pokud tělo naopak nejde zasadit do vázy, zkuste těsnění namazat rostlinným olejem. Jestliže ani to nepomůže, těsnění lze lehce zbrousit nebo ořezat dle potřeby.
 • Pokus se podaří zasadit tělo do vázy, připevněte šlauch do těla vodní dýmky. Nezapomeňte čas od času zkontrolovat těsnost šlauchu. Vezměte oba konce šlauchu, jeden konec zacpěte a druhým foukněte do šlauchu. Pokud někde uchází, musíte tu dírku najít a zalepit.

Příprava vodní dýmky - TABÁK A ALOBAL.

Příprava korunky a tabáku

 • Dále si připravte kotel (korunku). Vezměte tabák do vodní dýmky a pořádně ho načechrejte . Pokud děláte směs z více tabáků, tak jí dobře promíchejte. Nasypte tabák do korunky - nesmíte ho tam silně nacpat, jen slabě přimáčknout, aby byl tabák v rovině. Podle velikosti korunky dejte tabák maximálně 2-3 mm pod okraj kotle. Tabák můžete zarovnat kouskem alobalu, který zmuchláte mezi prsty a vytvoříte tak jakési "mačkátko". Má to tu výhodu, že se vám tabák nelepý na prsty.

Příprava alobalu

 • K přípravě vodní dýmky bodeme potřebovat alobal a překryjte jím celou korunku. Doporučujeme udělat na korunce více vrstev alobalu (2-4) dle použité síly alobalu (zabráníte tak zbytečnému připálení tabáku). Dbejte na to aby se alobal nedotýkal tabáku a byl napnutý na. Některé zdroje uvádějí, že by alobal mohl být mírně prověšený, aby se uhlík po kotli nepohyboval. Ale při prověšování alobalu je velké nebezpečí, že se alobal bude dotýkat tabáku. Proto doporučujeme alobal napnout a okolo korunky udělat ještě z alobalu nízkou ohrádku 2-3 cm vysokou. Uhlík tak nemůže z kotle spadnout a můžete ho také třeba o tu ohrádku opřít. Dále musíte proděravět alobal. Vezměte špendlík nebo jiný ostrý předmět, a udělejte do alobalu množství malých dírek. Takto připravenou korunku nasaďte na vodní dýmku. Teď už stačí zapálit uhlík.

Příprava vodní dýmky - UHLÍK.

Rychlozápalné uhlíky do vodní dýmky

 • Pokud používáte rychlozápalné uhlíky do vodní dýmky, uchopte uhlík do kleštiček a pomocí sirky nebo zapalovače uhlík zapalte. Nezapomeňte že uhlík při rozpalování prská a vydává nepříjemný zápach. Proto je lepší uhlík rozpalovat nejlépe venku nebo na nějakém větraném místě. Uhlík se musí celý rozpálit, to poznáte tím že přestane prskat.

Klasické uhlíky do vodní dýmky

 • Při přípravě klasických uhlíků je příprava o něco složitější, neboť musíte mít stálý zdroj žáru. V běžné domácnosti můžete využít plynový sporák, krbová kamna nebo použít určený žhavič na uhlíky. Rožhavení uhlíku tímto způsobem trvá kolem 10 minut. Pokud se Vám stane, že jste už dokouřili, ale uhlík stále žhne a vy nemáte čas počkat dokud sám nevyhasne. Hoďte ho jednoduše do vody, třeba do záchodu. Rychlozápalné uhlíky by jste v průbehu kouření neměli oklepávat - pokud ho budete oklepávat, tak Vám velmi rychle shoří. Naopak normální uhlík se musí občas oklepat.

Udržba vodní dýmky

Mytí a čištění vodní dýmky je asi ta nejméně zábavná činnost spojená s kouřením. Při mytívodní dýmky nedoporučujeme používat saponáty, mohou vám totiž totiž zanechávat nepříjemnou pachuť.

Korunka a váza

 • Po každém kouření umyjte vázu a korunku v teplé vodě. Na korunku je dobré vzít občas drátěnku, protože tabák se ke stěnám korunky připaluje. Také byste měli vždy umýt talířek, to je ovšem jen z estetických důvodů. U těla vodní dámky umyje hlavně vnitřní trubici, na které se mohou usazovat nečistoty z průběhu kouření. Nejlepší je na to vzít originální štětku.

Tělo vodní dýmky

 • Zacpěte palcem jeden otvor trubice a druhým nalijte dovnitř trochu vody. Zacpete i druhý otvor a tělem několikrát zatřeste. Můžete to několikrát opakovat. Poté pořádně trubici protáhněte štětkou. Pokud nemáte originální štětku, musíte si pomoct jinak. Vezměte delší kus provázku (asi dvakrát delší než tělo vaší šíši). Doprostřed uvažte kousek hadru nebo papírového kapesníku, případně udělejte pár uzlů. Provázek protáhněte trubkou a můžete vesele čistit.Když už je trubice čistá, měli by jste jí ještě vytřít do sucha. Pokud byste to neudělali, mohla by Vám šíša začít reznout. U nových kvalitních a luxusních stačí nechat okapat, části jsou z nerozové ocely.

Údržba šlauchu (hadice)

 • Šlauchy se sozdělují do papírových a na gumové (plastové). Nikdy v žádném případě neproplachujte šlauch vodou který je papírový. Papír uvnitř šlauchu vám nabobtná a ucpe průchod vzduchu. Také je uvnitř kovová spirála, která zažne reznout. Papírový šlauch čistěte jen profouknutím po dokouření. Asi nejefektivnějším čistěním šlauchu je ho po částech otlouci třeba o stůl, aby se uvnitř uvolnili uzazeniny a následně profouknout. Můžete ho také čas od času profouknoutkompresorem.

Kulička a ventilek

 • Také ventilek by se měl občas rozšroubovat a kuličku i s místem kde je uložena vyčistit. Pokud byste to neudělali, časem by se Vám kulička nečistotami z kouře přilepila a ventil by přestal fungovat.
 
Vloženo 03 Březen 2024
tabaky-mafos-tajemstvi-mafie Ponořte se do světa mafiánských legend s novým tabákem do vodní dýmky Mafoš, jehož příchutě v sobě nesou ducha neohrožených mafiánů. Každá lahodná příchuť je jako pohled do duše zločineckých organizací a připomíná sílu a odvahu, kterou museli mafiáni projevit v tvrdých bojích o svou pozici. Nová řada světlých tabáků značky Mafoš pocházejících z německa je do detailu ...
Vloženo 09 Říjen 2023
objevte-khan-burley-tabak-s-vyraznym-obsahem-nikotinuKhan Burley - tabákový přírůstek do světa vodních dýmek. Tato jedinečná směs tabákových listů Burley z Itálie, Maďarska, Polska, Malawi a Bangladéše vám přináší nezapomenutelný zážitek. S výrazným obsahem přírodního nikotinu a současně jemným aroma, Khan Burley je ideální pro ty, kteří touží po silném, ale vyváženém kouřovém zážitku. Vyzkoušejte tento vysoce kvalitní tabák ...
Vloženo 19 Září 2023
serbetli-bezkonkurenni-chu-a-kvalita-tureckeho-tabakuSerbetli je světově uznávanou značkou tureckého tabáku, která si získala srdce milovníků vodní dýmky po celém světě. Společnost Serbetli se pyšní nejvyšší kvalitou svých výrobků a nabízí bohaté chutě, které osloví i ty nejnáročnější zákazníky. Jednou z hlavních výhod tabáku Serbetli je jeho skvělá chuť, která se udržuje po celou dobu kouření vodní dýmky. Tabák Serbetli je vyroben ...
Vloženo 17 Září 2023
novy-cesky-tabak-craftiumNa trh přichází nový český tabák do vodní dýmky s názvem Craftium. Co dělá tento tabák tak výjimečným? Nejenže se zaměřuje na použití nejkvalitnějších surovin, ale také na využití přírodních aromatizátorů od poctivých evropských dodavatelů. V Craftium  si zakládají na pečlivě zpracované receptuře. Každou dávku melasy si výrobce vyrábí sám ze zcela přírodních ingrediencí, aby ...

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba :

Pondělí :  12 - 18:30
Úterý : -zavřeno-
Středa :  12 - 18:30
Čtvrtek : -zavřeno-
Pátek :  12 - 18:30

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Novinky ve zboží

Tabák Mafoš Kriminal Ice 50 g
Tabák Mafoš Kriminal Ice 50 g
Cena: 259,- Kč

Hygienický náustek Refork ECO 5,5 cm IN
Hygienický náustek Refork ECO 5,5 cm IN
Cena: 4,- Kč

Tabák Darkside Base Tear 30 g
Tabák Darkside Base Tear 30 g
Cena: 189,- Kč

Náhodné zboží

Tabák do vodní dýmky 78 Al Sultan 50 g
Tabák do vodní dýmky 78 Al Sultan 50 g
Cena: 198,- Kč

Tabák Darkside Core Space J 30 g
Tabák Darkside Core Space J 30 g
Cena: 189,- Kč

Hadice pro vodní dýmky plastová 968 160 cm černá
Hadice pro vodní dýmky plastová 968 160 cm černá
Cena: 37,- Kč