Navigace: Články Vodní dýmka a šampaňské
Decrease font size  Default font size  Increase font size 

Vodní dýmka a šampaňské

Vodní dýmky tabáky - články
Napsal uživatel Lucie pro Aladin-Shop.cz   
29 Červenec 2007

vodní dýmka a šampaňské

Jedním ze zajímavých možností jak si zpříjemnit kouření vodní dýmky je přidat šampaňské do vázy.

Všeobecně alkohol a výpary z alkoholu při kouření vodní dýmky mají zajímavé následky. Přidáním kostek ledu docílíte svěží sladkokyselé chuti s nádechem alkoholu, který se velmi rychle projeví v průběhu kouření.

Skvělá chuť vodní dýmky.

Jednoho dne se mi nečekaně dostala do rukou láhev šampaňského. A protože Silvestr a Nový rok je ještě v nedohlednu, rozhodli jsme se společně s přáteli že odzkoušíme smíchat tento slavnostní chutný nápoj s vodou ve vodní dýmce.

Použili jsme vychlazenou vodu společně s kousky ledu a přidali sklenku šampaňského. Při rozhodování jaký vybrat tabák jsme zvolili Višeň Nakhla.

Tento sladký tabák do vodní dýmky je také i mírně nakyslý a proto vhodný pro míchání s alkoholem. Šampaňské jsme použili klasické (Bohemia sekt) jehož zbytek jsme poté velmi ochotně vypili v průběhu večera.

Při výběru uhlíku jsme zvolili rychlozápalné uhlíky Swift Lite Charcoal o velikosti 38mm, který podle tvrzení vydrží žhnout déle jak hodinu. I když raději používáme klasické uhlíky - kokosové uhlíky CoCoBrico. K tomu je však potřeba nějaký zdroj ohně, který jsme neměli k dispozici.

Vodní dýmku Aladin máme asi 3 měsíce a pravidelně ji udržujem. I když nepatří zrovna mezi nějaké luxusní vodní dýmky, svojí práci vždy odvede skvěle.

Příprava vodní dýmky byla bez nějakých zajímavých poznatků, postupovali jako pokaždé, na korunku používáme dvojitý alobal a dírky vytváříme velkou jehlou po celém obvodu korunky spirálovitě ke středu vodní dýmky. Pro rychlejší zahřátí korunky používám pro začátek tarbuš, později tarbuš sundám neboť už není potřeba a tabák by se začal připalovat.

Rozžhnuli jsme rychlozápalný uhlík a položili na korunku, a netrpělivě čekali na výsledek našeho pokusu. Nejdříve byla cítit pouze chuť šampaňského, náhle se však spojila s chutí tabáku višně a bylo jasné že celá příprava stála za to a spojení chutě višně a šampaňského je neuvěřitelně dobrá. V průběhu kouření postupně chuť šampaňského ustávala, částečně však nádech šampaňského vydržel po celou dobu až do konce.

Všem vřele doporučuji tuto kombinaci pro zpestření kouření vodní dýmky.

 
Vloženo 30 Červenec 2022
chutny-dvouslokovy-tabak-mixtoMixto je dvousložkový tabák, kde jednou ze složek je melasa (mix) která se nachází v samostatné plechovce a je speciálně vyvinuta pro tento surový tabák a tou druhou je předem ochucený surový tabák (to).  Dohromady toto duo tvoří Mixto.  Speciálně vyvinutý dvousložkový tabák je cca po 30 sekundách míchání okamžitě připraven ke kouření. Celková hmotnost smíchaného tabáku je 100g a set pro...
Vloženo 21 Červenec 2022
teplotn-odolny-tmavy-tabak-musthaveMusthave je ruský výrobce vysoce kvalitního tabáku do vodní dýmky. S vysokými standardy kvality Musthave vyrábí speciální tabák, který vyčnívá z davu a inspiruje obzvláště intenzivní chutí a vynikajícím chováním při kouření. Musthave Tobacco je speciální tabák do vodní dýmky, pocházející z Ruska. Jedná se o tmavý směsný tabák s vyšším obsahem nikotinu. Jako základní tabák používá Musthave směs...
Vloženo 09 Květen 2018
turecke-premiove-tabaky-znaky-adalya Naše nabídka tabáků pro vodní dýmky se stále rozrůstá a mezi aktuální nováčky které můžete zakoupit v našem obchodě se zařadila prémiová značka tabáků Adalya. Na světovém trhu patří tato značka původem z Turecka mezi nejprodávanějšími tabáky do vodních dýmek. Díky mnohaleté tradici se kuřáci těchto tabáků těší na bezkonkurenční a originální příchutě nakombinované v tom nejlepším poměru. Tabáky do...
Vloženo 06 Srpen 2017
vodni-dymky-xerxes-narikela Nově jsme do naší nabídky vodních dýmek naskladnili značky Xerxes a Narikela. Oba typy dýmek vynikají velkou masivní vázou, nejčastěji výrazně barevně zdobenou. Vodní dýmky Narikela. Neotřele zbarvené masivní vázy z kvalitního skla a nerezové tělo se systémem bajonetového spojení těla a vázy Click. Přesně vyměřený spodní downstem (spodní část těla, která je ponořena ve vodě), aby bylo docíleno...

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba:
Pondělí  : 12 - 18 hod
  Úterý   :  ZAVŘENO 
 Středa  : 12 - 18 hod
 Čtvrtek :   ZAVŘENO
  Pátek   : 12 - 18 hod

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Rychlý kontakt
telefon +420 604 917892
zprava zaslat rychlý dotaz
registrace  registrace nového účtu
key  přihlásit se

Novinky ve zboží

Náustek AMY Carbon nerez Long - Black
Náustek AMY Carbon nerez Long - Black
Cena: 499,- Kč

Adaptér na korunku Caesar M18 chrome
Adaptér na korunku Caesar M18 chrome
Cena: 69,- Kč

Vodní dýmka AMY Little Rocket - Blue
Vodní dýmka AMY Little Rocket - Blue
Cena: 3 390,- Kč

Náhodné zboží

Vodní dýmka AMY Little Zuri R 54 cm black RS Black
Vodní dýmka AMY Little Zuri R 54 cm black RS Black
Cena: 1 349,- Kč

Tabák MustHave Lеime 125 g
Tabák MustHave Lеime 125 g
Cena: 949,- Kč

Tabák Adalya Love 66 50 g
Tabák Adalya Love 66 50 g
Cena: 319,- Kč 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.