Navigace: Články Vodní dýmka a šampaňské

Vodní dýmka a šampaňské

Vodní dýmky tabáky - články
Napsal uživatel Lucie pro Aladin-Shop.cz   
29 Červenec 2007

vodní dýmka a šampaňské

Jedním ze zajímavých možností jak si zpříjemnit kouření vodní dýmky je přidat šampaňské do vázy.

Všeobecně alkohol a výpary z alkoholu při kouření vodní dýmky mají zajímavé následky. Přidáním kostek ledu docílíte svěží sladkokyselé chuti s nádechem alkoholu, který se velmi rychle projeví v průběhu kouření.

Skvělá chuť vodní dýmky.

Jednoho dne se mi nečekaně dostala do rukou láhev šampaňského. A protože Silvestr a Nový rok je ještě v nedohlednu, rozhodli jsme se společně s přáteli že odzkoušíme smíchat tento slavnostní chutný nápoj s vodou ve vodní dýmce.

Použili jsme vychlazenou vodu společně s kousky ledu a přidali sklenku šampaňského. Při rozhodování jaký vybrat tabák jsme zvolili Višeň Nakhla.

Tento sladký tabák do vodní dýmky je také i mírně nakyslý a proto vhodný pro míchání s alkoholem. Šampaňské jsme použili klasické (Bohemia sekt) jehož zbytek jsme poté velmi ochotně vypili v průběhu večera.

Při výběru uhlíku jsme zvolili rychlozápalné uhlíky Swift Lite Charcoal o velikosti 38mm, který podle tvrzení vydrží žhnout déle jak hodinu. I když raději používáme klasické uhlíky - kokosové uhlíky CoCoBrico. K tomu je však potřeba nějaký zdroj ohně, který jsme neměli k dispozici.

Vodní dýmku Aladin máme asi 3 měsíce a pravidelně ji udržujem. I když nepatří zrovna mezi nějaké luxusní vodní dýmky, svojí práci vždy odvede skvěle.

Příprava vodní dýmky byla bez nějakých zajímavých poznatků, postupovali jako pokaždé, na korunku používáme dvojitý alobal a dírky vytváříme velkou jehlou po celém obvodu korunky spirálovitě ke středu vodní dýmky. Pro rychlejší zahřátí korunky používám pro začátek tarbuš, později tarbuš sundám neboť už není potřeba a tabák by se začal připalovat.

Rozžhnuli jsme rychlozápalný uhlík a položili na korunku, a netrpělivě čekali na výsledek našeho pokusu. Nejdříve byla cítit pouze chuť šampaňského, náhle se však spojila s chutí tabáku višně a bylo jasné že celá příprava stála za to a spojení chutě višně a šampaňského je neuvěřitelně dobrá. V průběhu kouření postupně chuť šampaňského ustávala, částečně však nádech šampaňského vydržel po celou dobu až do konce.

Všem vřele doporučuji tuto kombinaci pro zpestření kouření vodní dýmky.

 
Vloženo 03 Březen 2024
tabaky-mafos-tajemstvi-mafie Ponořte se do světa mafiánských legend s novým tabákem do vodní dýmky Mafoš, jehož příchutě v sobě nesou ducha neohrožených mafiánů. Každá lahodná příchuť je jako pohled do duše zločineckých organizací a připomíná sílu a odvahu, kterou museli mafiáni projevit v tvrdých bojích o svou pozici. Nová řada světlých tabáků značky Mafoš pocházejících z německa je do detailu ...
Vloženo 09 Říjen 2023
objevte-khan-burley-tabak-s-vyraznym-obsahem-nikotinuKhan Burley - tabákový přírůstek do světa vodních dýmek. Tato jedinečná směs tabákových listů Burley z Itálie, Maďarska, Polska, Malawi a Bangladéše vám přináší nezapomenutelný zážitek. S výrazným obsahem přírodního nikotinu a současně jemným aroma, Khan Burley je ideální pro ty, kteří touží po silném, ale vyváženém kouřovém zážitku. Vyzkoušejte tento vysoce kvalitní tabák ...
Vloženo 19 Září 2023
serbetli-bezkonkurenni-chu-a-kvalita-tureckeho-tabakuSerbetli je světově uznávanou značkou tureckého tabáku, která si získala srdce milovníků vodní dýmky po celém světě. Společnost Serbetli se pyšní nejvyšší kvalitou svých výrobků a nabízí bohaté chutě, které osloví i ty nejnáročnější zákazníky. Jednou z hlavních výhod tabáku Serbetli je jeho skvělá chuť, která se udržuje po celou dobu kouření vodní dýmky. Tabák Serbetli je vyroben ...
Vloženo 17 Září 2023
novy-cesky-tabak-craftiumNa trh přichází nový český tabák do vodní dýmky s názvem Craftium. Co dělá tento tabák tak výjimečným? Nejenže se zaměřuje na použití nejkvalitnějších surovin, ale také na využití přírodních aromatizátorů od poctivých evropských dodavatelů. V Craftium  si zakládají na pečlivě zpracované receptuře. Každou dávku melasy si výrobce vyrábí sám ze zcela přírodních ingrediencí, aby ...

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba :

Pondělí :  12 - 18:30
Úterý : -zavřeno-
Středa :  12 - 18:30
Čtvrtek : -zavřeno-
Pátek :  12 - 18:30

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Novinky ve zboží

Tabák Fumelo Shake line -03- 200 g
Tabák Fumelo Shake line -03- 200 g
Cena: 558,- Kč

Tabák Fumelo Shake line -02- 200 g
Tabák Fumelo Shake line -02- 200 g
Cena: 558,- Kč

Tabák Fumelo Shake line -01- 200 g
Tabák Fumelo Shake line -01- 200 g
Cena: 558,- Kč

Náhodné zboží

Vodní dýmka AMY Alu Flirt S black clear
Vodní dýmka AMY Alu Flirt S black clear
Cena: 1 749,- Kč

Uhlíky do vodní dýmky Cocoloco 25 mm 1 kg
Uhlíky do vodní dýmky Cocoloco 25 mm 1 kg
Cena: 149,- Kč

Tabák Adalya Love 66 50 g
Tabák Adalya Love 66 50 g
Cena: 209,- Kč