Navigace: Informace pro Vás Návody a přípravy Podrobný návod na přípravu vodní dýmky
Decrease font size  Default font size  Increase font size 

Podrobný návod na přípravu vodní dýmky

Návody na přípravu a použití
04 Červen 2006

Kouření vodní dýmky se v dnešní době stává velmi moderní a zajímavou aktivitou a to díky hned několika zajímavostem. Všeobecně historie vodních dýmek, která se odvíjí v arabských zemích již po dobu několika set let.

Kouření vodní dýmky je svým způsobem rituál. Není to však jediný důvod její popularity. Atmosféra při kouření vodní dýmky nelze ničím nahradit a protou chvacuje již po staletí celý arabský svět.

Návod k přípravě vodní dýmky.

  • Množství vody ve váze vodní dýmky.

Do skleněné vázy vodní dýmky nalijte takové množství vody, aby po sestavení dýmky (spojení vázy s kovovým tělem dýmky) dosahovala voda 3až 5 cm nad spodní okraj kovové trubice, která zakončuje tělo dýmky. Jako náplň vázy můžete pro zpestření místo vody použít i mléko nebo přidat do vody led pro větší ochlazení kouře.

  • Sestavení vodní dýmky.

Když máte ve skleněné váze správné množství vody, můžete dýmku sestavit. Nejprve spojte skleněnou vázu s kovovým tělem tak, že tělo (trubici a spodní část s těsněním) zasunete lehce do vázy. Kroucením potom zasunete tělo do vázy co nejníže, zároveň tím dýmku utěsníte. Pokud vám jde spojování těla a vázy dýmky kvůli těsnění ztuha, navlhčete těsnění vodou.

  • Kontrola těsnosti vodní dýmky.

Na kratší dřevěný konec hadice k dýmce navlečte malé pryžové těsnění, které je součástí balení vodní dýmky. Pak hadici s těsněním zasuňte do bočního vývodu z těla dýmky. Nyní vyzkoušejte, zda všechny spoje dobře těsní. Na otvor ve vrchní části dýmky přitlačte dlaň a ústy natáhněte vzduch z hadice, jako byste kouřili. Pokud ucítíte pod rukou tah a ve vodě neuvidíte bublinky, pak je vše v pořádku. Pokud ne, pečlivě překontrolujte všechny spoje, pravděpodobně Vám do dýmky proniká vzduch. Když máte dýmku správně sestavenou, pokračujte dále.

  • Množství tabáku pro kouření vodní dýmky.

Nachystejte si tabák a korunku k vodní dýmce. Rozdrobený tabák do korunky volně nasypte, obsah tabáku by měl dosahovat cca 3mm po horní okraj korunky. Tabák nepěchujte, jinak bude dýmka špatně táhnout. Poté si nachystejte čtverec alobalu o velikosti cca 15x15 cm na zabalení korunky s tabákem. Zabalení proveďte následovně: položte alobal na korunku s tabákem a okraje alobalu přesahující přes hranu korunky ohněte a pevně přitlačte po celém obvodu korunky tak, aby alobal všude dobře přiléhal. Nakonec do alobalu tam, kde zakrývá tabák, udělejte 30-40 dírek (dle velikosti korunky) malým ostrým předmětem, nejlépe špendlíkem nebo párátkem. Místo alobalu můžete též použít sítko, které je součástí balení dýmky, avšak lepší zkušenosti máme s používáním alobalu.

  • Nasazení korunky na vodní dýmku.

Na vrchní část těla, kde jste rukou testovali neprodyšnost dýmky, navlečte větší pryžové těsnění (je součástí balení vodní dýmky). Pak nasaďte připravenou korunku a opět kroucením dobře upevněte.

  • Zapalujeme uhlík do vodní dýmky.

Konečně přichází na řadu samotné zapálení vodní dýmky. Pokud používáte rychlozápalné uhlí, tak: uchopte uhlík do kleštiček a zapalte jej sirkou nebo zapalovačem na okraji. Uhlík začne jiskřit. Počkejte, až se uhlík celý nažhaví – přestane jiskřit. Pak položte uhlík na alobal na korunce. Nikdy nepokládejte uhlík na korunku, dokud jiskří! Zkazí se pak chuť připraveného tabáku. Pokud používáte dřevěné uhlí tak: uhlík je třeba žhavit delší dobu, není možné jej zapálit sirkou či zapalovačem. Dá se žhavit v krbu, na plynovém sporáku (ale pozor nutno použít sítko pod varné sklo) nebo na ohništi. Jakmile vidíte, že uhlík celý žhne, uchopte jej do kleštiček a položte na alobal na korunce.

  • Připravenost vodní dýmky ke kouření.

A nyní je vodnice připravená a můžete začít kouřit. Natáhněte ústy vzduch z hadice. Ve skleněné váze by měla voda klokotat a po 3-5 silnějších nadechnutích byste měli vidět stoupající dým a cítit chuť tabáku v ústech.

 

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba:
Pondělí  : 12 - 18 hod
  Úterý   :  ZAVŘENO 
 Středa  : 12 - 18 hod
 Čtvrtek :   ZAVŘENO
  Pátek   : 12 - 18 hod

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Rychlý kontakt
telefon +420 604 917892
zprava zaslat rychlý dotaz
registrace  registrace nového účtu
key  přihlásit se

Novinky ve zboží

Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Spearmint
Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Spearmint
Cena: 229,- Kč

Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Cooling
Hookah Squeeze vaporizační pasta 050 g Cooling
Cena: 229,- Kč

Náustek na krk Moze Tip Gold modrá
Náustek na krk Moze Tip Gold modrá
Cena: 359,- Kč

Náhodné zboží

Tabák BlackBurn Lemn Swits 25 g
Tabák BlackBurn Lemn Swits 25 g
Cena: 219,- Kč

Šlukovka Pyrex Žába Síť
Šlukovka Pyrex Žába Síť
Cena: 269,- Kč

Náustek na krk Moze Standard červená
Náustek na krk Moze Standard červená
Cena: 349,- Kč