Navigace: Informace pro Vás Návody a přípravy Příprava vodní dýmky - návod na přípravu.
Decrease font size  Default font size  Increase font size 

Příprava vodní dýmky - návod na přípravu.

Tisk Email
Návody na přípravu a použití
Napsal uživatel Admin   
19 Srpen 2006

Do skleněné nebo plastové vázy neboli karafy nalijte takové množství vody, aby po zasunutí těla vodní dýmky voda dosahovala 2,5 - 3,5 cm nad spodní okraj trubice .

Střední část tělo vodní dýmky do vázy dobře utáhněte - kroucením, nikoli tlakem. Pokud máte nové těsnění, můžete mít problém s úplným nasazením, proto můžete použít stolní olej na promazání spojů, nedotahujte však spoje velkou silou.

Připevněte  keramickou korunku k tělu vodnice a následně pomocí gumového těsnění připevněte hadici (šlauch). Nyní vyzkoušejte, zda všechny spoje dobře těsní a vodní dýmka nepřisává vzduch z okolí.

Zkoušku provedeme následujícím způsobem. Na korunku položte ruku a natáhněte ústy vzduch ze šlauchu, jako byste kouřili. Pokud ucítíte pod rukou tah a ve vodě neuvidíte bublinky, pak je vše v pořádku.

Pokud ne, pečlivě překontrolujte všechny spoje, pravděpodobně Vám některým spojem do vodní dýmky proniká vzduch. Jestliže jste vodní dýmku složili správně, mužete pokračovat dále.

Vezměte kousek alobalu, umístěte jej na dno hlavice (korunky) a vyrobte do něj malé dírky. Alobal na spodní vrstvě není však podmínkou. Na folii dejte kousek tabáku pro vodní dýmky, ale pozor, hlavice nesmí být přeplněná, tabák by měl být spíše načechraný. Folii dejte i na vrch korunky, musí dobře přiléhat a být děrovaná, stejně jako spodní. Můžete také použít sítko, které je součástí příslušenství vodní dýmky. Konečně přichází na řadu samotné zapálení uhlíku pro vodní dýmku.

Uchopte uhlík do kleštiček a zapalte jej na okraji. Pokud máte rychlozápalné uhlíky, tak uhlík začne jiskřit. Jakmile bude žhnout celý, položte jej na alobal na korunce. Kleštičkami lehce přitlačte na žhavý uhlík a natáhněte ústy vzduch ze šlauchu. Ve skleněné části vodní dýmky, ve váze  byste měli vidět stoupající kouř, vodnice začne dýmat a po několika silnějších nadechnutích ucítíte výraznou chuť tabáku.


Čistota je nejen půl zdraví, ale i požitek a správná chuť při kouření. Jak a co tedy čistit. Pokud jste zakoupili kvalitní dýmku, měla by mít v příslušenství i štětku na čištění. Užší dlouhá štětka je na srdce dýmky, široká na vázu, korunka se dá docela dobře propláchnout vodou. Většinou jsou dodávané v příslušenství pouze štětku na tělo.

Správné a hlavně pravidelné čištění je zárukou kvalitního kouře. Proto je třeba dýmku čistit a proplachovat nejlépe teplou nebo vlažnou vodou (nikoliv horkou a vroucí) po každém použití hlavně když se z ní kouří pokaždé jiný, nebo hodně aromatický tabák, jako např. máta, jasmín, káva.

(Mějte však na paměti že chladná voda při kouření ochladí také vázu a pokud ji poté ponoříte do teplé vody může změnou teploty prasknout. Proto je dobré měnit teplotu postupně.)

Co se týče šlauchu, je situace poněkud opačná. Hadici neproplachujte vodou, jinak dojde k jejímu znehodnocení, pokud se nejedná přímo o proplachovatelné hadice (např. Cobra). Postačující je profouknutí, popř. otlučení o zem. Pokud budete dýmku přenášet, berte jí vždy za spodní část (vázu).

 

KAMENNÝ OBCHOD

Vodní dýmky

Otevírací doba:
Pondělí  : 12 - 18 hod
  Úterý   :  ZAVŘENO 
 Středa  : 12 - 18 hod
 Čtvrtek :   ZAVŘENO
  Pátek   : 12 - 18 hod

Vyšehradská 414/6 Praha 2
  INFORMACE

Rychlý kontakt
telefon +420 604 917892
zprava zaslat rychlý dotaz
registrace  registrace nového účtu
key  přihlásit se

Novinky ve zboží

Vodní dýmka AMY Jungle Storm S 117.02 brown
Vodní dýmka AMY Jungle Storm S 117.02 brown
Cena: 1 949,- Kč

Vodní dýmka AMY Unio 006.01 brown brown
Vodní dýmka AMY Unio 006.01 brown brown
Cena: 2 349,- Kč

Vodní dýmka AMY Unio 006.01 black black
Vodní dýmka AMY Unio 006.01  black black
Cena: 2 349,- Kč

Náhodné zboží

Tarbuš pro vodní dýmky Top Mark 20 cm stříbrný
Tarbuš pro vodní dýmky Top Mark 20 cm stříbrný
Cena: 169,- Kč

Hadice silikonová Smokah Soft Touch matt černá
Hadice silikonová Smokah Soft Touch matt černá
Cena: 185,- Kč

Čajová směs Chabacco White Wein 50 g
Čajová směs Chabacco White Wein 50 g
Cena: 319,- Kč 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.